Notikumi

14.11.2015.g. Mākslas muzejā «Rīgas Birža» (Doma laukumā 6, Vecrīgā) tika atvērta izstāde «Nikolajs Rērihs un Latvija».

Izstādes mērķis bijis parādīt mākslinieka saikni ar Latviju, kas ir viņa senču zeme, visdažādākajos aspektos. Izstādes ietvāros ir neparasts eksponāts, brīnišķīgs Nikolaja Rēriha portrets, kuru 70. gados tēlnieks Igors Vasiļjevs radīja ka eksperimentālu darbu, tika restaurēts speciāli šai izstādei, pastāstīja izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Ārzemju glezniecības kolekcijas glabātāja Ksenija Rudzīte.

Izstāde «Nikolajs Rērihs un Latvija» būs apskatāma līdz 31.janvārim.

Izstādes «Nikolajs Rērihs un Latvija» kataloga lappuse.

Izstādes «Nikolajs Rērihs un Latvija» kataloga lappuse.

Igora Vasiļjeva skulptūra Izstādē «Nikolajs Rērihs un Latvija».

Igora Vasiļjeva skulptūra Izstādē «Nikolajs Rērihs un Latvija».

17.20.2015.g. Sanktpēterburgā notika grāmatas «Tēlnieks Igors Vasiļjevs. Liela kalibra sirds» prezentācija.

Tikšanās notika Jauniešu radošuma namā, Ņevas prospektā. Šī skaistā ēka, XVIII-XIX gs krievu arhitektūras piemineklis — Anichkov Palace — šodien pieder bērniem. Uz tikšanos ar monogrāfijas autoriem Ilonu Jahimoviču un Ilju Dimenšteinu atnāca rakstnieki, dzejnieki, radošā jaunatne.

Autori sirsnīgi pateicas literārās studijas «Drosme» vadītājām Romānam Vsevolodovam par uzaicinājumu un laipnu uzņemšanu!

10.10.2015.g. «Kino un tēlniecība. Hercs Franks un Igors Vasiļjevs»

Krievu kultūras dienu Latvijā ietvaros Rīgā, kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē notika izcilā tēlnieka Igora Vasiļjeva 75. gadu jubilejai veltīts pasākums. Igora Vasiļjeva draugi dalījās ar saviem atmiņām, tika demonstrēta režisora Herca Franka dokumentālā filma «Atmoda».
Pirmo reizi skatītājiem tika parādīta filma «Veltījums». Šo filmu samontēja Davids Gribermans no Herca Franka asistenta Viktora Gribermana fotografijām, kas uzņemtas filmas «Atmoda» filmēšanas laikā.

05.06.2015.g. Monogrāfijas par Igoru Vasiļievu prezentācija Daugavpilī.

Prezentācija notika Latgales Centrālajā bibliotēkā. Monogrāfiju «Tēlnieks Igors Vasiļjevs. Lielkalibra sirds» prezentēja Ilona Jahimoviča.

26.05.2015.g. Tēlnieka dzimšanas dienā notika Igora Vasiļjeva skulptūru jubilejas izstādes svinīga atklāšana.

Izstāde notika no 21.maija līdz 6.jūnijam galerijā «Daugava», 26.maijā notika izstādes svinīga atklāšana. Izstādē bija redzami darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fondiem, Latvijas Mākslinieku savienības krājumiem, kā arī no privātām kolekcijām.

28.02.2015.g. Grāmatnīcas «Polaris» kafejnīcā (t/с «Domina Shopping») notika grāmatas par tēlnieku Igoru Vasiļjevu prezentācija.

Monogrāfiju «Tēlnieks Igors Vasiļjevs. Lielkalibra sirds» prezentēja autori – Iļja Dimenšteins un Ilona Jahimoviča.

Šajā datumā iekrita vēl viens zīmīgs notikums — Igora Vasiļjeva mātes Irinas Vasiļjevas dzimšanas diena. Varbūt tāpēc tikšanās ar lasītājiem noritēja īpaši sirsnīgi un interesanti.

Bija ieradušies arī cilvēki, kas pazina Vasiļjevu personīgi – žurnālists Viktors Podlubnijs, antikvārs Igors Astaņins, biznesmeneis un mecenāts Kārlis Zariņš un citi.

Autori pasakās lasītājiem par interesi un īpaši vēlas pateiktiem tiem, kas padalījās ne tikai ar savām atmiņām, bet arī ar fotogrāfijām par Vasiļjevu.

16.02.2015.g. Rīgas Domes Kamīnzālē notika grāmatas «Tēlnieks Igors Vasiļjevs. Liela kalibra sirds» prezentācija.

Monogrāfijas autori Iļja Dimenšteins un Ilona Jahimoviča veidojuši grāmatu kā veltījumu Igora Vasiļjeva jubilejai. Unikālajam meistaram, talantīgajam pedagogam, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram, vienam no XX gs. II puses spilgtākajiem Latvijas tēlniekiem šogad paliktu 75 gadi. Grāmatā, līdzās tēlnieka dzīves stāstam, iekļauti unikāli foto materiāli no ģimenes arhīva un Vecāķu darbnīcā esošo mākslinieka darbu fotogrāfijas.

Tēlnieks Igors Vasiļjevs ir plaši pazīstams arī ārpus Latvijas robežām, viņa darbi atrodas Maskavas Tretjakova galerijas kolekcijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Paula Stradiņa Medicīnas un vēstures muzejā. Mākslinieka darbi grezno Rīgas Doma baznīcu, Sv. Pētera un Anglikāņu baznīcas, kā arī daudzas citas sabiedriskas vietas.

Monogrāfija izdota latviešu un krievu valodā. Tulkojuma autors Jānis Rokpelnis.

Prezentācijas gaitā tika demonstrēta Herca Franka dokumentālā filma «Atmoda».

Grāmatas autore un sabiedriskas organizācijas «Vecāķu biedrība» līdzpriekšsēdētāja Ilona Jahimoviča padalījās ar 2015.gada — Igora Vasiļjeva 75 gadu jubilejas gada — plāniem. 26.maijā, tēlnieka dzimšanas dienā plano atvērt mākslinieka darbu izstādi galerijā «Daugava». Turklāt, Vecāķu svētku ietvaros 30.maijā paredzēti ar Vasiļjeva mantojumu siastīti pasākumi.

Grāmata iznākusi pēc sabiedriskās organizācijas «Vecāķu biedrība» iniciatīvas, pateicoties Rīgas domes Kultūras departamenta, Rīgas Brīvostas un kompānijas «Laika Stars» atbalstam.
Foto: Igors Timofejevs

??????????